نخستین دوره مسابقه زیبایی اسب در قم برگزار شد

0 496
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیأت سوارکاری استان قم- مسئول برگزاری مسابقه زیبایی اسب گفت: این دوره به صورت غیررقابتی و بیشتر به منظور آشنایی چابکسواران با این رشته ترتیب یافت.
حمید اشعری نیک با بیان این که به تمامی شرکت کنندگان لوح اهدا شد، افزود: در این مسابقه اسب ها در سه نژاد کُرد، عرب و دو رگ (دو خون) و چابکسواران از استان های اصفهان، یزد، مرکزی، البرز و قم شرکت داشتند.
وی برگزاری مسابقه های گوناگون اسب سواری را در آشنایی علاقه مندان با این رشته و نیز فراهم کردن یک محیط تفریحی مناسب و بانشاط برای مردم موثر دانست.

** رئیس هیات سوارکاری استان قم نیز در حاشیه برگزاری این مسابقه در گفت وگو با خبرنگار اظهار داشت: هر چند برگزاری این مسابقه با نواقصی همراه بود، اما به عنوان اولین دوره برگزاریِ آن، تعداد شرکت کنندگان و نیز استقبال تماشاگران از آن خوب و قابل توجه بود.
سید مهدی طباطبایی با بیان این که رشته سوارکاری طرفداران بسیاری در روستاها و عشایر استان قم دارد، گفت: این دوره از مسابقات بیشتر به صورت دوستانه و به منظور آشنایی سوارکاران با این رشته ترتیب یافت که امیدواریم در دوره های آتی شاهد ارتقای کیفیت برگزاری آن باشیم.
وی با اشاره به این که استان های یزد، اصفهان و چهارمحال و بختیاری در این رشته فعالیت بیشتری دارند، خاطرنشان کرد: تلاش و کوشش می کنیم این رشته را نیز در استان قم فعال نماییم.
وی اعلام کرد: در این مسابقه ؛ اسب های شرکت کننده از لحاظ زیبایی، حرکت و بدنی مورد ارزیابی داوران قرار می گرفتند.
استان قم دارای یک شهرستان قم و پنج بخش مرکزی، سلفچگان، خلجستان، کهک و جعفریه است.
بخش مرکزی قم با بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع دارای ۲ دهستان مبارک آباد و قمرود است که جمعیتی حدود ۳۵ هزار تَن دارد و روستای البرز در ۹ کیلومتری شهر قم در بخش مرکزی و در دهستان قمرود واقع شده است.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.