بهترین میزبانی

نخستین دوره مسابقه زیبایی اسب در قم برگزار شد

0 813
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیأت سوارکاری استان قم- مسئول برگزاری مسابقه زیبایی اسب گفت: این دوره به صورت غیررقابتی و بیشتر به منظور آشنایی چابکسواران با این رشته ترتیب یافت.
حمید اشعری نیک با بیان این که به تمامی شرکت کنندگان لوح اهدا شد، افزود: در این مسابقه اسب ها در سه نژاد کُرد، عرب و دو رگ (دو خون) و چابکسواران از استان های اصفهان، یزد، مرکزی، البرز و قم شرکت داشتند.
وی برگزاری مسابقه های گوناگون اسب سواری را در آشنایی علاقه مندان با این رشته و نیز فراهم کردن یک محیط تفریحی مناسب و بانشاط برای مردم موثر دانست.

** رئیس هیات سوارکاری استان قم نیز در حاشیه برگزاری این مسابقه در گفت وگو با خبرنگار اظهار داشت: هر چند برگزاری این مسابقه با نواقصی همراه بود، اما به عنوان اولین دوره برگزاریِ آن، تعداد شرکت کنندگان و نیز استقبال تماشاگران از آن خوب و قابل توجه بود.
سید مهدی طباطبایی با بیان این که رشته سوارکاری طرفداران بسیاری در روستاها و عشایر استان قم دارد، گفت: این دوره از مسابقات بیشتر به صورت دوستانه و به منظور آشنایی سوارکاران با این رشته ترتیب یافت که امیدواریم در دوره های آتی شاهد ارتقای کیفیت برگزاری آن باشیم.
وی با اشاره به این که استان های یزد، اصفهان و چهارمحال و بختیاری در این رشته فعالیت بیشتری دارند، خاطرنشان کرد: تلاش و کوشش می کنیم این رشته را نیز در استان قم فعال نماییم.
وی اعلام کرد: در این مسابقه ؛ اسب های شرکت کننده از لحاظ زیبایی، حرکت و بدنی مورد ارزیابی داوران قرار می گرفتند.
استان قم دارای یک شهرستان قم و پنج بخش مرکزی، سلفچگان، خلجستان، کهک و جعفریه است.
بخش مرکزی قم با بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع دارای ۲ دهستان مبارک آباد و قمرود است که جمعیتی حدود ۳۵ هزار تَن دارد و روستای البرز در ۹ کیلومتری شهر قم در بخش مرکزی و در دهستان قمرود واقع شده است.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

بهترین میزبانی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.